IT Omega od 2008 roku wdraża rozwiązania Comarch dla firm

Comarch ERP Optima – program ERP przeznaczony dla dowolnej branży z sektora małych i średnich przedsiębiorstw,  dostępny w modelu stacjonarnym oraz w chmurze (model abonamentowy), posiada moduły takie jak faktury, płace, kasa/bank, sprzedaż, handel z magazynem. Jest optymalnym  systemem

Comarch IBARD (dawniej iBard24) to profesjonalna usługa dzięki której możesz bezpiecznie przechowywać i synchronizować swoje dane w najbezpieczniejszej w Polsce chmurze Comarch.

Comarch ERP XT – program do zarządzania mikro lub małą FIRMĄ. Wystawiaj faktury online, wybierz sprawdzoną księgowość, sprawdzaj stan magazynu, prowadź sklep internetowy i analizuj dane firmy. Korzystaj i płać za funkcjonalności których potrzebujesz

Poznaj produkty Comarch, które przeniosą Cię na wyższy poziom biznesu

Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży. Dzięki modułom dedykowanym każdemu obszarowi biznesowemu (faktury, płace, kasa/bank, sprzedaż, handel z magazynem itd.) jest optymalnym  systemem ERP do zarządzania firmą. Dzięki dedykowanym rozwiązaniom to najchętniej wybierane oprogramowanie księgowe wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych.

Optima z IT Omega
Ibard z IT Omega

Comarch IBARD (dawniej iBard24) to profesjonalna usługa dzięki której możesz bezpiecznie przechowywać i synchronizować swoje dane w najbezpieczniejszej w Polsce chmurze Comarch.

Oferujemy rozwiązania zarówno a małych jak i dużych firm oraz dostawców usług takich jak firmy telekomunikacyjne. Twoje dane bezpieczne i dostępne na wszystkich urządzeniach.

Comarch IBARD zapewnia szyfrowanie danych na czas przesyłu oraz umożliwia szyfrowanie danych własnych kluczem, tak by tylko jego posiadacze mogli odczytać dane.

Comarch ERP XT to program do wystawiania faktur, kontroli magazynu, prowadzenia księgowości, raportowania oraz prowadzenia e-sklepu. Zależnie od Twoich potrzeb możesz wybrać i płacić za te usługi których potrzebujesz. Przygotowaliśmy 7 pakietów o zróżnicowanych funkcjonalnościach programu dla małych firm wśród których z pewnością znajdziesz to czego Ty i Twoja firma potrzebujecie. Wybraną usługę możesz w każdym momencie rozszerzyć np. korzystasz z Comarch ERP XT jako programu do wystawiania faktur, ale chcesz również kontrolować swój magazyn, możesz dokupić tę usługę online.

ERP IT Omega
Moduły Comarch IT Omega

Comarch ERP Optima obsługuje wszystkie formy księgowości – od ryczałtu i książki przychodów i rozchodów (KPiR), aż po pełną księgowość, zwaną księgowością kontową. Oprogramowanie zawsze pozostaje w zgodzie z obowiązującymi przepisami, dzięki czemu możesz bezpiecznie i odpowiedzialnie prowadzić księgowość firmy.

Comarch ERP Optima Biuro Rachunkowe został stworzony z myślą o zdecydowanym uproszczeniu pracy biur rachunkowych i doradców podatkowych, którzy potrzebują wykonać pewne operacje w sposób seryjny.

Moduł ten stanowi panel wspierający codzienną pracę księgowego w odniesieniu do wielu lub wszystkich obsługiwanych klientów. Biuro rachunkowe jest modułem w pełni zintegrowanym z programem Comarch ERP Optima, dzięki czemu dane wprowadzane do programu są na bieżąco synchronizowane, a księgowy może rozpocząć pracę dla różnych klientów bez konieczności dodatkowego logowania.

Comarch ERP Optima Handel to moduł wspomagający sprzedaż i magazynowanie. Moduł ten zawiera wszystkie funkcjonalności modułu Faktury, a także gwarantuje pełną kontrolę procesów logistycznych prowadzonych w przedsiębiorstwie, przez co umożliwia efektywne zarządzanie towarami w magazynie.

Obsługa działu kadr i płac (HR) wymaga ciągłego śledzenia zmieniających się przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Dzięki regularnym aktualizacjom uwzględniającym wszelkie te zmiany, moduł Kadry i Płace zapewnia błyskawiczną reakcję na zmieniające się wymogi prawne, np. poprzez wsparcie dla Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) czy e-Teczek pracowniczych.

Comarch ERP Optima CRM to moduł, dzięki któremu można planować kanały kontaktu z klientem, ewidencjonować przeprowadzone spotkania, rozmowy telefoniczne oraz przydzielać zadania pracownikom, a także przeprowadzić proces windykacji.

Technologia OCR – czyli optycznego rozpoznawania tekstu (z ang. Optical Character Recognition) – znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, także w biznesie. Comarch oferuję usługę, która przyspieszy digitalizację Twojej firmy. Dzięki Comarch OCR, błyskawicznie wprowadzisz do rejestrów VAT każdą papierową fakturę – potrzebny Ci będzie jedynie skaner lub aparat fotograficzny i połączenie z Internetem. Chmurowa usługa Comarch OCR kluczowe dane z faktury odczyta i skataloguje za Ciebie – dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na ich ręczne wprowadzanie, a w przyszłości błyskawicznie wyszukasz potrzebne dokumenty.

Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI powstał  z myślą o właścicielach i osobach zarządzających małymi i średnimi firmami, dla których używanie arkuszy Excela do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych nie jest już wystarczające. Dostarcza on informacji niezbędnej do monitorowania i zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki umożliwieniu analizowania i porównywania danych w Comarch ERP Optima Analizy BI nie trzeba czekać na powstające często długo raporty i można działać znacznie efektywniej.

Moduł e-Commerce – jedną z najważniejszych korzyści z wdrożenia oprogramowanie sprzedaży internetowej od Comarch jest:

  • zintegrowanie danych asortymentowych z systemem ERP. W efekcie synchronizacja danych między sklepem internetowym a systemem informatycznym firmy odbywa się automatycznie, a klienci uzyskują informacje o dostępności towaru w czasie rzeczywistym. Synchronizowane są więc: kartoteki towarowe czyli produkty wraz z opisami, atrybuty towarów, zdjęcia towarów, stany magazynowe oraz podstawowy cennik
  • synchronizacja stanów magazynowych
  • sprzedaż internetowa jest natychmiast księgowana i rozliczana w głównym systemie księgowym.

Comarch ERP Optima — profesjonalne narzędzie dla firm


Mamy świadomość, że prowadzenie księgowości jest sporym wyzwaniem niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa. Z tego względu oferujemy naszym klientom profesjonalne narzędzie – Comarch.

Co bardzo ważne, każde oprogramowanie, jakie oferujemy, na bieżąco pozostaje w zgodzie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Dzięki temu nasi klienci zyskują pewność, że nie będą narażeni na żadne konsekwencje prawne i mogą prowadzić swoją księgowość w sposób bezpieczny oraz odpowiedzialny.


Comarch dla firm — dla kogo?


Oprogramowanie Comarch jest przeznaczone dla każdego, kto ma do czynienia z księgowością w pracy. Szeroki wybór narzędzi sprawia, że wprowadzanie wszelkich danych oraz operowanie nimi staje się tak łatwe, jak jeszcze nigdy.

Ponadto Comarch to również idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który zajmuje się e-commerce. Za jego sprawą właściciel firmy zyskuje ciągły wgląd do asortymentu, a także możliwość łatwego rozliczania się z klientami.


Comarch — opinie


Comarch to oprogramowanie, które cieszy się niezwykle dużą popularnością – zarówno ze strony małych firm, jak i największych przedsiębiorstw. Jego najwyższą jakość potwierdzają przede wszystkim liczne opinie zadowolonych użytkowników.

Nasi klienci zwracają uwagę zwłaszcza na najwyższy profesjonalizm oraz liczne narzędzia ułatwiające pracę. Co równie ważne, program dostępny jest w niezwykle korzystnej i bardzo konkurencyjnej cenie, która z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.