Silver Partner IT Omega

W CZYM MOŻEMY POMÓC?

Przeniesiemy Twoje środowisko IT do chmury Microsoft 365! Posiadamy status Microsoft Silver Partnera.

Przykładowy plan migracji usług do Microsoft 365

  1. Analiza sytuacji

Podstawą jest wiedza. Co znajduje się w Twojej infrastrukturze IT, co jest celem migracji? Na podstawie audytu przygotujemy projekt i harmonogram migracji oraz wycenę.

  1. Wybór licencji

Dobierzemy optymalny pakiet licencji Microsoft 365 dla Twojej firmy. Wykonamy analizę procesów biznesowych i pomożemy dobrać odpowiedni plan do indywidualnych potrzeb. Następnie profesjonaliści z naszej firmy zajmą się przydzieleniem licencji na odpowiednią ilość użytkowników.

  1. Prace administracyjne przed migracją

Tworzymy główny profil tzw tenanta oraz zestaw uprawnień. Oznacza to m.in. utworzenie profilu głównego użytkownika, który będzie miał uprawnienia administracyjne.

  1. Zamówienie licencji

Przygotujemy i przedstawimy ofertę na wcześniej wybrane licencje a po akceptacji przeprowadzimy proces zamówienia.

  1. Migracja plików do OneDrive

Po wykonaniu mapowania zasobów plików i zbudowaniu matrycy uprawnień przeniesiemy pliki i katalogi do chmury Microsoft 365 – usługi OneDrive. Udostępnimy wskazane foldery dla odpowiednich użytkowników. Synchronizujemy również katalogi użytkowników z Microsoft 365, aby każdy mógł szybko zapoznać się z nowymi narzędziami bez konieczności zakładania kolejnego konta.

  1. Migracja poczty do Exchange w Microsoft 365

Migracja poczty do Exchange Online polega na przejściu z jednego środowiska pocztowego na serwery Microsoft. Maile, katalogi czy reguły – cała zawartość skrzynki z obecnego serwera poczty, wraz ze strukturą katalogów, jest przenoszona do Exchange Online. Bez względu na to, jakiego programu pocztowego używasz, przeniesiemy Twoje wiadomości oraz kontakty do usługi Exchange Online. Przeniesienie poczty do Exchange online możliwe jest niezależnie od posiadanej wersji programu Outlook (od 2003 do 2019). Wykonamy transfer zarówno niewielkiej liczby kont pocztowych, jak i skrzynek należących do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset użytkowników. Migracja poczty gwarantuje przeniesienie maili, kontaktów, kalendarzy oraz wszelkich pozostałych narzędzi i elementów zawartości skrzynek pocztowych.

  1. SharePoint Online

Stworzymy intranet firmy w SharePoint. Dostępny w ramach Microsoft 365 SharePoint zawiera wiele narzędzi pozwalających na administrowanie wewnętrzną witryną firmy z centralnego panelu bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy. W SharePoint Online utworzymy biblioteki dokumentów, do których dostęp będą mieli konkretni pracownicy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby według Twoich wskazówek konkretny dział współdzielił pliki, nad którymi wspólnie pracuje. Witryny w SharePoint są przejrzyste i uporządkowane, pomożemy Ci je poprawnie zbudować..

  1. Bezpieczeństwo czyli Azure Information Protection oraz Microsoft Intune

Bezpieczeństwo firmowych danych i plików jest priorytetem, ale kontrola nad zasobami może być wyzwaniem. Wdrażając Azure Information Protection oraz Microsoft Intune, można uzyskać najwyższy poziom bezpieczeństwa i chronić dane przez atakami z zewnątrz oraz wyciekiem.

  1. Szkolenia dla pracowników

Przeprowadzimy szkolenia i warsztaty żeby potencjał wdrożonych usług został w pełni wykorzystany.

  1. Opieka powdrożeniowa. Administracja i helpdesk.

Obsłużymy pakiet Microsoft 365 od strony technicznej, świadczymy również usługi pomocy dla użytkowników. Oferujemy pakiety godzin na administrację oraz helpdesk, które są indywidualnie dobrane dla każdego klienta.