Migracje z IT Omega

Chmura Microsoft 365 Business

Profesjonalne narzędzia do pracy zdalnej i współpracy.

Bezpieczna przestrzeń na dane w chmurze, biznesowa poczta e-mail i wszystkie aplikacje pakietu Office.

Najlepsze rozwiązanie dla firm, które potrzebują profesjonalnych narzędzi do pracy zdalnej i współpracy,  bezpiecznej przestrzeni na dane w chmurze, biznesowej poczty e-mail i aplikacji pakietu Office.

 • Zawsze aktualne wersje aplikacji Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote
 • Poczta e-mail i współdzielony kalendarz
  • Exchange Online – Hosting poczty e-mail ze skrzynką pocztową o rozmiarze 50 GB
 • Praca zespołowa i komunikacja
  • Microsoft Teams – czaty, spotkania, pliki i aplikacje w jednym miejscu – aby zapewnić łatwą komunikację i współpracę
  • Planowanie harmonogramów i dziennych zadań
 • Przechowywanie i udostępnianie plików
  • OneDrive – 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze do przechowywania i udostępniania plików
 • Bezpieczeństwo
  • Exchange Online Protection – chroń pocztę e-mail przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i znanymi zagrożeniami dzięki usłudze

Proponowane rozwiązania - produkty i informacje

Bezpieczeństwo sieci w chmurze

Zweryfikujemy poziom bezpieczeństwa sieci w Twojej placówce, wybierzemy i skonfigurujemy rozwiązania sprzętowe zgodne z normami i przepisami. W biurach rachunkowych zalecamy stosowanie UTM np. rozwiązania WatchGuard. Rozporządzenie RODO zaleca wdrożenie urządzenia typu UTM. Generalnie, biorąc pod uwagę rosnący poziom zagrożenia w tym ilość ataków z zewnątrz, urządzenia UTM powinny zostać wdrożone nie tylko w firmach, których dotyczą szczególne rozporządzenia czy też zalecenia, lecz tak naprawdę w każdej firmie.

Kopie zapasowe w chmurze

Ekonomiczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych jednym kliknięciem — usługa Azure Backup upraszcza odzyskiwanie danych i można ją wdrożyć łatwiej niż inne usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze.

Usługi chmurowe

Cloud Computing – chmura Microsoft (Office 365 oraz Microsoft Azure). Cytat ze strony Microsoft: „Najprościej mówiąc, chmura obliczeniowa to dostarczanie usług obliczeniowych — w tym serwerów, magazynu, baz danych, sieci, oprogramowania, analizy i inteligencji — za pośrednictwem Internetu („chmura”) w celu zaoferowania szybszych innowacji, elastycznych zasobów i ekonomii skali. Zwykle płacisz tylko za używane usługi w chmurze, co pomaga obniżyć koszty operacyjne, wydajniej korzystać z infrastruktury i przeprowadzać skalowanie zgodnie ze zmianami zachodzącymi w firmie.” Źródło: https://azure.microsoft.com/pl-pl/overview/what-is-cloud-computing/

Chmura w IT

Usługi chmurowe (ang. cloud computing) to model dostarczania usług informatycznych przez Internet. Firmy, które korzystają z usług chmurowych, korzystają z zasobów serwerów, aplikacji i danych, które znajdują się na serwerach dostawcy usług chmurowych, zamiast trzymać je na własnych serwerach.

W przypadku korzystania z usług chmurowych, zarządzanie i administrowanie chmurą jest kluczowe dla zapewnienia stabilnej i bezpiecznej pracy infrastruktury IT firmy. Oto kilka kluczowych czynników, jakie należy uwzględnić w zarządzaniu i administrowaniu chmurą:

 1. Wybór odpowiedniego dostawcy usług chmurowych: Pierwszym krokiem w zarządzaniu i administrowaniu chmurą jest wybór odpowiedniego dostawcy usług chmurowych. IT Omega pomoże w wyborze dostawcy, który będzie spełniał potrzeby firmy w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i dostępności usług.

 2. Konfiguracja i zarządzanie usługami chmurowymi: Konfiguracja i zarządzanie usługami chmurowymi powinno być przeprowadzone przez profesjonalistów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie chmury.

 3. Monitorowanie i optymalizacja wydajności: IT Omega pomaga w monitorowaniu wydajności usług chmurowych, a także optymalizacji zasobów, co prowadzi do zwiększenia wydajności pracy całej firmy.

 4. Zabezpieczenie danych: Zabezpieczenie danych w chmurze jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury IT firmy. IT Omega zapewnia odpowiednie zabezpieczenia i ochronę danych w chmurze.

 5. Audyt bezpieczeństwa: Audyt bezpieczeństwa powinien być przeprowadzany regularnie, aby zweryfikować, czy zabezpieczenia danych w chmurze są wystarczające i czy odpowiadają wymaganiom firmy.

Zarządzanie i administrowanie chmurą jest kluczowe dla zapewnienia stabilnej i bezpiecznej pracy infrastruktury IT firmy. IT Omega pomoże w wyborze dostawcy, konfiguracji, zarządzaniu i monitorowaniu usług chmurowych, a także w zabezpieczeniu danych w chmurze i przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa.