Z dniem 23 czerwca 2023 r. firma IT Omega Sp. z o.o. stała się częścią grupy Grant Thornton, jednej z największych organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Dowiedz się więcej o Grant Thornton. Dnia 31 października 2023 r. Zarządy spółki Grant Thornton Technology Prosta spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie oraz IT Omega Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie podjęły decyzję o połączeniu spółek i uzgodniły plan połączenia o wskazanej treści. Link do pliku.


IT Omega Sp. z o. o. powstała jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Tomasz Janas, twórca firmy i jej obecny prezes, po latach pracy jako etatowy informatyk wpadł na pomysł rozpoczęcia samodzielnej działalności w zakresie obsługi informatycznej. Z tego pomysłu w 2008 roku zrodziła się firma IT Omega: jednoosobowy serwis komputerowy dla organizacji i użytkowników prywatnych.

Początki firmy przypadły na bardzo dynamiczny wzrost popularności komputerów. Pracy było więc coraz więcej: konfigurowanie modemów, odwirusowania starych wersji Windowsa, naprawy stacji roboczych i sieci, podłączenia urządzeń peryferyjnych – tak wyglądała codzienność serwisu. Usługi świadczone były na miejscu i z dojazdem. Drogę od klienta do klienta Tomasz Janas pokonywał więc skuterem, kilkanaście razy dziennie przebijając się przez zakorkowane ulice Warszawy.

Coraz większa liczba zadowolonych klientów oraz kolejne zlecenia dotyczące stałej obsługi informatycznej zaowocowały intensywnym rozwojem firmy i decyzją o zatrudnieniu pierwszych pracowników. W tym czasie IT Omega stała się również firmą świadczącą usługi outsourcingu IT wyłącznie dla klientów biznesowych.

W tej chwili w IT Omega zatrudniamy ponad 40-osobowy zespół informatyków, specjalistów ds. wsparcia helpdesk, administratorów, managerów projektów, koordynatorów i handlowców. Świadczymy kompleksowe usługi informatyczne oraz stałą, abonamentową obsługę informatyczną dla ponad 140 klientów w Warszawie, całej Polsce i na świecie. Wspieramy wszystkie branże.

Na co dzień zapewniamy użytkownikom bieżące wsparcie, zapewniając niezawodne działanie wykorzystywanych przez nich narzędzi informatycznych, administrujemy serwerami, nadzorujemy kopie zapasowe, dbamy o bezpieczeństwo sieci. Wykonujemy migracje i wdrożenia oraz realizujemy skomplikowane projekty IT.

Niezmiennie od 15 lat dbamy o najwyższy poziom naszych usług. Rozwijamy naszą obsługę informatyczną i dopasowujemy ją do wymagań dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej i biznesowej. Wspieramy firmy w prowadzeniu sprawnej i efektywnej transformacji cyfrowej. Pomagamy odnaleźć właściwe rozwiązania w gąszczu różnorodnych systemów informatycznych. Przeprowadzamy naszych klientów przez ścieżkę do idealnego IT i wyższej efektywności. Wiemy, co zrobić, by przekuć IT w narzędzie, które pomaga biznesom szybciej się rozwijać i łatwiej wyprzedzać konkurencję.

Zaufaj naszemu bogatemu doświadczeniu w obsłudze informatycznej i dołącz do grona zadowolonych klientów: skontaktuj się z nami już dzisiaj.